Kanuni i Labėrisė

Falendrim

Home
Prof. Dr. Ismet Elezi
Falendrim
Parathenie
Rendesia e botimit
Qellimi i botimit
Burimet e normave
Zhvillimi historik e kanunit
Mbledhja e normave te kanunit
Emertimi i Kanunit
Permbajtja e Kanunit
Struktura e botimit, praktika kanuore, konsulta para botimit
Dita e promovimit
Historia e sė drejtės penale
Zhvillimi historik i mendimit teorik - juridik shqiptar
Ilir Balili
Zeri i Amerikes


FALĖNDERIM:


 


Falėnderoj Shoqatėn Kombėtare “Labėria“ dhe personat e tjerė njohės tė zakoneve tė vendit, qė ndihmuan me diskutimin, vėrejtjet dhe propozimet e tyre nė botimin e kėsaj vepre:


Prof.as.dr. Ago Nezha, Agron Xhama, Asqeri Baēi, dr.Bardhosh Gaēe, Dr.Bernard Zotaj, dr. Fadil Nanaj, Fatmir Toēi, Hamza Malaj, Hasan Halili, Idajet Llanaj, Ismet Isufi, Kadri Lamaj, av. Nafiz Bezhani, Niazi Jaho, Nevruz Shehu, Safet Memi, Zaho Golemi, Seit Alikaj, Selfo Duka, Sh.Manaj, Simo Milo, Xhemil Ēeli, Zenel Merjo.


Falėnderoj prof.dr. Agron Xhagolli dhe prof.as.dr.Yllka Selimi pėr rekomandimet pozitive nė lidhje me botimin e Kanunit.


 


 


Falėnderoj dhe i shpreh mirėnjohjen time Ministrisė sė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, e personalisht ministrit z. Bujar Lekaj, qė mundėsoi botimin e “Kanunit tė Labėrisė“, kėsaj trashėgimie tė kulturės shpirtėrore tė popullit tė vet.


Falenderoj gjithashtu tė gjithė ata qė ndihmuan nė ēdo formė e mėnyrė pėr ta plotėsuar e pėrmirėsuar botimin e “Kanunit tė Labėrisė“.


 


 


Kush dėshiron tė njihet me pėrmbajtjen e Kanunit ai ėshtė nė qarkullim nė librari dhe ēmimi i tij ėshtė 1000 lekė copa.

Enter supporting content here

lineee011.gif

Kanuni i Laberise